Jak zainwestować pieniądze po weselu?

Jak zainwestować pieniądze po weselu?

Jak zainwestować pieniądze po weselu?

Obecnie coraz więcej gości weselnych decyduje się na podarowanie Młodej Prze konkretnych sum pieniędzy w kopertach zamiast silić się na wymyślanie oryginalnych ślubnych prezentów, z czym zazwyczaj bywa sporo kłopotu. Takie rozwiązanie podoba się również świeżo upieczonym małżonkom, ponieważ na początku nowej drogi nie brakuje im wydatków. Kiedy zatem ostatni goście po poprawinach zamkną za sobą drzwi Pan Młody i Pani Młoda mogą zacząć podliczanie otrzymanych kwot. Bywa, że w tym momencie staja się posiadaczami nawet kilkudziesięciotysięcznej sumy, a takie pieniądze warto dobrze zainwestować.

ozdobna koperta na wesele

http://madzik-scrapuje.blogspot.com/

Inwestycja we wspólny dom

To, jakie plany i marzenia mają Państwo Młodzi zależy w dużej mierze od sytuacji, jaką mieli przed ślubem. Jeśli są już parą ze sporym stażem, to często zdążyli się dorobić własnego lokum i odpowiednio go wyposażyć. Jeśli jednak dopiero zaczynają wspólne życie, wydatków na mieszkanie będzie sporo. Stąd pieniądze ze ślubnych prezentów są przeznaczane na poczet wkładu własnego do kredytu mieszkaniowego. Mogą także pomóc w odremontowaniu lub wykończeniu zakupionego już mieszkania. Urządzenie mieszkania to kolejna masa wydatków. Trzeba policzyć koszty mebli, wyposażenia RTV (telewizor, sprzęt Audio, komputer) i AGD (pralka, lodówka, kuchenka) oraz akcesoriów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu. Pamiętajmy, że kupno domu lub mieszkania to sprawdzona inwestycja. Ceny nieruchomości rosną latami, a dobra lokalizacja pozwala spodziewać się wysokiej ceny sprzedaży w przyszłości.

Wspólne inwestycje giełdowe

Młoda Para zamiast wydawać od razu zebraną na weselu kwotę, może równie dobrze pomyśleć o jej uprzednim pomnożeniu. Udane inwestycje w papiery wartościowe i metale szlachetne wydają się ciekawą propozycja, zwłaszcza, kiedy przynoszą kilkukrotny zysk. Jednakże należy pamiętać, ze gra na giełdzie wiąże się również z ryzykiem. Dlatego chcąc zainwestować środki w inwestycje maklerskie trzeba albo posiadać wiedzę na ten temat, albo wybrać odpowiedniego doradcę inwestycyjnego. Pamiętajmy przy tym, że zgromadzony majątek jest własnością wspólną, więc wszelkie decyzje dotyczące inwestowania w taką czy inną walutę, w taki czy inny surowiec albo w taką czy inną spółkę giełdową powinny być podejmowane wspólnie, a przynajmniej za wiedzą obu stron.

młodzi nad wodą

http://blog-slubny.com.pl

Inwestycja w podwojone marzenia

Ślub, wesele, miesiąc miodowy, te momenty niosą w sobie duży ładunek romantyzmu. Aby przemienić je w niezapomniane wspomnienia trzeba w nie zainwestować nie tylko swoje uczucia, ale często również spore środki finansowe. Po wydatkach związanych ze ślubem i weselem, wiele młodych par nie stać już na atrakcyjne spędzenie miesiąca miodowego. Tymczasem pieniądze zebrane w prezencie ślubnym mogą być takim zastrzykiem finansowym, dzięki któremu uda się spełnić choćby niektóre wspólne marzenia o podróżach. Zanim pojawią się dzieci, kredyt i masa innych obowiązków przynależnych statecznej parze małżeńskiej może uda się zainwestować w:

  • wspólną podróż dookoła świata – bilet ok .14 000 zł,

  • pobyt na rajskiej wyspie – od ok. 12 000 zł,

  • ekstremalną przygodę we dwoje na końcu świata – od ok 10 000 zł.

Inwestycja we wspólne piękne chwile pozwoli zgromadzić kapitał wspomnień na przyszłe lata.

źródło obrazka wyróżniającego: https://pl.depositphotos.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *