Jak wybrać konto bankowe?

Jak wybrać konto bankowe?

Jak wybrać konto bankowe?

W dzisiejszych czasach o trzymaniu pieniędzy w skarpecie albo pod materacem raczej nikt nie myśli, choć nawiasem mówiąc oryginały znajdą się w każdej dziedzinie. Zdecydowana większość z nas powierza swoje finanse w ręce odpowiednich instytucji finansowych. Tego wymagają zresztą od nas pracodawcy, którzy najchętniej rozliczają się z nami poprzez system przelewów bankowych. Pewnie ostatnią grupą, która opiera się otwieraniu kont w bankach są emeryci i renciści, którym świadczenia dostarczane są w formie gotówki bezpośrednio do domu.

warunki konta bankowego

http://zyciew.uk/

Kryteria wyboru konta bankowego

Rachunki osobiste lub tak zwane ROR oferowane są prawie we wszystkich bankach działających na naszym rynku finansowym. W gąszczu podobnych ofert można się trochę pogubić, jednak warto je porównać, bo okazać się może, że jedne z nich są dla nas bardziej korzystne od drugich. Banki często organizują okresowe promocje dla osób zakładających konta osobiste. I tak zyskać można premię w wysokości 100 złotych, a nawet więcej za założenie rachunku w odpowiednim terminie. Innymi kryteriami, jakimi możemy się kierować podczas wyboru, są na przykład:

  • sprawna bankowość mobilna
  • dostępność nieoprocentowanego limitu na koncie
  • możliwość płatności zbliżeniowych telefonem komórkowym
  • dodatkowe aplikacje (zarządzanie finansami, program rabatowy PAYBACK, kupno/sprzedaż akcji)
  • dodatkowe ubezpieczenia
  • oprocentowanie rachunku (konta osobiste najczęściej oprocentowane są na 0%, ale jeśli mają opcję oszczędzania, to zdarzają się oferty oprocentowane nawet do 4%)
  • opłaty dodatkowe (za założenie rachunku, za prowadzenie konta, za wydanie kart płatniczych)
  • funkcjonalność karty (płatności zbliżeniowe, NFC, usługa cashback, ubezpieczenie karty, wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą)
  • koszty przelewów (koszty przelewów elixir, ekspresowych oraz stałych zleceń zapłaty)
  • opcje subkonta i kont powiązanych (rachunek oszczędnościowy i rachunek walutowy)

Wybierając konto osobiste dla własnych potrzeb warto sprawdzić wszystkie te kryteria, a dodatkowo wspomóc się opinią zaufanych osób. Może ktoś z naszego otoczenia będzie nam mógł polecić rachunek, z którego sam jest zadowolony. Nie zaszkodzi spojrzeć też na rankingi kont osobistych wykonane na podstawie powyższych kryteriów.

jak wybrać konto bankowe

http://www.amlo.edu.pl/

Zmiana Konta bankowego

Wybór konta nie zawsze dotyczy osób, które po raz pierwszy zakładają sobie rachunek. Jeśli z jakiegoś powodu jesteśmy niezadowoleni z obecnej usługi naszego banku warto rozejrzeć się po ofertach konkurencji. Obeznanie z aktualnymi promocjami i warunkami udzielanymi przez banki w naszej okolicy być może doprowadzi nas do wniosku, że warto przenieść swoje konto osobiste lub rachunek oszczędnościowy do innego banku. Wtedy powinniśmy zamknąć obecny rachunek, oczywiście spłacając ewentualny debet na koncie i podpisać umowę z nowym bankiem o prowadzenie rachunku bankowego. Do sporządzenia umowy potrzebny będzie komplet danych osobowych, a także dokument tożsamości. O zmianie konta będziemy następnie musieli powiadomić pracodawcę, a także innych kontrahentów, z którymi wiążą nas obustronne umowy.

źródło obrazka wyróżniającego: http://www.amlo.edu.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *