Jak umilić sobie maj?

Jak umilić sobie maj?

Jak umilić sobie maj?

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. W tym czasie przyroda rozkwita na każdym kroku, a wokół słychać śpiew ptaków. Do tego słonko przygrzewa coraz mocniej i po prostu szkoda jest siedzieć w tak piękną pogodę w domu. Nawet alergicy, którym przeszkadzać mogą pylące drzewa i krzewy zaczynają planować majówki. Wydaje się, że już milej być nie może, tymczasem dzięki dobremu planowaniu i kreatywności, maj może być jeszcze milszy.

Gdzie na majówkę?

Podstawową kwestią dla udanej majówki jest wybór miejsca. Nie zawsze musi być on oczywisty, zwłaszcza gdy od niedawna mieszkamy w nowej okolicy i nie poznaliśmy jeszcze jej wszystkich pięknych zakątków.

Wypad za miasto

Prawdziwa majówka wiąże się ze zmianą otoczenia. Opuszczamy zimne ściany betonowych bloków lub ocienione mury kamienic i wyrywamy się w poszukiwaniu szerszych przestrzeni i pięknych widoków. Czasem wystarczy opuścić teren miasta, wyjechać poza jego rogatki lub zostawić za plecami znak z oznaczeniem terenu zabudowanego, by odkryć w jak pięknej okolicy mieszkamy. Już kilkukilometrowa przejażdżka rowerem lub własnym autem za miasto pozwoli się o tym przekonać.

majówka nad wodą
http://warszawa.wyborcza.pl/

Piknik za rogiem

Minimaliści lub po prostu ludzie z natury nieskorzy do nadmiernego wysiłku, szukają prostszych rozwiązań. Po co wybierać się poza miasto, gdy piknik można zrobić tuż za rogiem budynku, w którym się mieszka. Dobrze, gdy ma się dostęp do przydomowego ogródka albo dzieli się z sąsiadami skrawek przyległego do posesji terenu zielonego. Jeśli nam ich brakuje, z pewnością w przestrzeni miejskiej znajdziemy miejsca, gdzie da się rozłożyć piknikowy kocyk w kratkę i wyciągnąć koszyk z prowiantem

A może dalsza wyprawa?

Skoro u nas jest tak pięknie, to z pewnością w innych regionach kraju także, taki wniosek może nam się nasunąć podczas majowych spacerów i przejażdżek. Zachętą do odwiedzenia bliższych i dalszych stron świata jest majowy długi weekend przypadający od pierwszego do trzeciego maja, który przy dobrych układach potrafi dać nawet pięć lub sześć dni wolnego.

Oferty biur turystycznych

Biura turystyczne są oczywiście dobrze przygotowane na rosnącą potrzebę wyjazdów na długi weekend. W ciągu kilku dni można pojechać i zwiedzić naprawdę odległe zakątki świata. Wszystko zależy od wybranego środka lokomocji. Samolotem polecimy na południe Europy, gdzie o tej porze jest już naprawdę ciepło. Autokarem raczej zajrzymy tylko do naszych najbliższych sąsiadów, ale trzeba przyznać, że zobaczenie Pragi, Drezna lub Kijowa w majowej aurze to nie lada gratka.

majówka na rowerze

http://excluzive.pl

Planowanie własnej trasy

Równie dobrze majową wycieczkę możemy zaplanować sami. Nic nie stoi na przeszkodzie byśmy własnym autem pojechali w nieznane rejony naszego kraju, o których jak dotąd tylko słyszeliśmy wiele dobrego. Nie ma to jak sprawdzić wiadomości na własne oczy i na własnej skórze! 🙂 Dokładnie w ten sam sposób da się zaplanować także zagraniczne wojaże. Jeśli zarezerwujemy lot dużo wcześniej i zabukujemy miejsca w tanich hostelach, wycieczka okaże się dużo tańsza niż ta zorganizowana przez biuro turystyczne, a autorski program zwiedzania nie pozwoli nam się nudzić.

Jak smakuje maj?

Ci, którzy pozostaną w długi weekend i resztę maja w domu wcale nie muszą uważać tego czasu za stracony. Wprost przeciwnie, mogą go sobie umilić tak, by pozostawił po sobie tylko miłe wspomnienia. Choć jedzenie na pocieszenie to raczej zgubna praktyka z punktu widzenie dietetyków, to jednak w maju można ją zastosować do woli, bo jeść możemy na wiosnę nie tylko smacznie, ale i zdrowo.

piknik
http://polki.pl

Majowe przysmaki

W maju zaczynają pojawiać się pierwsze nowalijki. To czas, kiedy rzodkiewki, szczypiorek i sałata smakują jak nigdy wcześniej. Świeże warzywa nie potrzebują wielu dodatków. Wystarczy skropić je oliwą albo odrobiną sosu vinegrette, by stanowiły samodzielną przekąskę lub ozdobę pysznych kanapek. W tym czasie na stołach królują też kiełki i rzeżucha. W maju nie liczymy kalorii, tylko liczbę i ilość witamin dostarczonych waz z nowalijkami.

Grillowanie w miłym towarzystwie

Kto powiedział, że potrawy z grilla muszą być tłuste i ciężkostrawne? Jeśli tylko znajdziemy odpowiednie przepisy, nauczymy się przyrządzać dietetyczne szaszłyki, a nawet mięso w lekkiej i zdrowej formie. Kolejny warunek udanego grilla to towarzystwo. Zaproszenie przyjaciół i rodziny na wspólną biesiadę w ogrodzie lub na działce to miła alternatywa dla niedzielnych obiadków w domu.

 

źródło obrazka wyróżniającego: www.dolinabialego.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *