Jak sprawdzić firmę pożyczkową?

Jak sprawdzić firmę pożyczkową?

Jak sprawdzić firmę pożyczkową?

Korzystanie z usług firm pożyczkowych to bardzo dobry sposób na poradzenie sobie z chwilowymi problemami finansowymi lub zapewnienie dodatkowej wymaganej gotówki. Decydując się na wzięcie pożyczki dobrze jednak korzystać ze sprawdzonych firm, dzięki czemu uniknie się niepotrzebnych problemów. Wybierając pożyczkodawcę warto go zweryfikować.

Przed zaciągnięciem pożyczki warto dokładnie sprawdzić firmę pożyczkową. W tym celu można korzystać z dostępnych rejestrów oraz prowadzić szczegółowe analizy oferty.
Image by rawpixel from Pixabay

Weryfikacja firmy pożyczkowej – pomoc instytucji

Firma oferująca pożyczki może być sprawdzona poprzez instytucje, w których musi być zarejestrowana. Podstawową jednostką jest Krajowy Rejestr Sądowy (KRS) zawierający wszystkie ważne informacje na temat podmiotów gospodarczych, przedsiębiorców, organizacji itp. Także firmy pożyczkowe muszą znajdować się w tymże rejestrze. KRS dostarcza również danych na temat niewypłacalnych dłużników. Warto zatem przed decyzją o zaciągnięciu pożyczki sprawdzić firmę w KRS. Wystarczy wejść na stronę internetową Rejestru i po numerach identyfikacyjnych (NIP, REGON, KRS) sprawdzić dany podmiot. 

Kolejną jednostką, za pośrednictwem której można dokonać weryfikacji firm oferujących pożyczki, jest Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). KNF prowadzi stały nadzór podmiotów z branży bankowej oraz analizuje zgodność ich działalności z obowiązującymi przepisami. Firmy pożyczkowe znajdują się także pod nadzorem Komisji – KNF prowadzi specjalny rejestr instytucji pożyczkowych zawierający dane firm oraz potwierdzający prawidłowość działania. Dostęp do tych informacji jest bardzo prosty, dlatego też każdy klient z łatwością może zweryfikować firmę, w której zamierza zaciągnąć pożyczkę. W przypadku wystąpienia nieprawidłowości w funkcjonowaniu danej firmy, jest ona umieszczana przez Komisję Nadzoru Finansowego na specjalnej liście ostrzeżeń. 

Profesjonalne firmy pożyczkowe – transparentność i jasność informacji oraz warunków

Planując zaciągnięcie pożyczki warto samodzielnie przeanalizować ofertę firmy zwracając uwagę na kilka ważnych elementów. Przede wszystkim dobrze jest zapoznać się z aktualnymi promocjami oraz atrakcyjnymi warunkami z tym związanymi. Najlepsze firmy użyczające pożyczek  działają w pełni transparentnie, dostarczając klarownych informacji. Ważny jest także łatwy do nich dostęp. Uczciwi pożyczkodawcy udostępniają wzoru umów, jasno określają warunki oraz zapewniają formularze informacyjne z kompletnymi ustaleniami, obowiązkami stron itp. Dane te muszą być łatwo dostępne przed zawarciem umowy pożyczki. Dobrze jest korzystać z usług firm, które od wielu lat z powodzeniem działają na rynku ciesząc się przy tym doskonałą opinią klientów. Przykładem takiej firmy jest Vivus, dlatego też chcąc zaciągnąć pożyczkę warto zapoznać się bliżej z ofertą tego pożyczkodawcy. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *