Jak przygotować samochód na mrozy?

Jak przygotować samochód na mrozy?

Jak przygotować samochód na mrozy?

Co prawda prognozy długofalowe na tą zimę jeszcze nie ostrzegają przed tęgimi mrozami, jednak warto już teraz odpowiednio przygotować do nich swoje auto, żeby później nie mieć problemów z porannym odpalaniem, gdy temperatury sięgną grubo poniżej zera. Z reguły nowsze modele samochodów osobowych są lepiej przystosowane do ekstremalnych warunków pogodowych, ale i w ich przypadku przyda się małe przygotowanie przed wielkimi mrozami.

odgarnianie śniegu spod auta

http://mojafirma.infor.pl/

Kilka porad na przygotowanie auta przed zimą

Na hasło zima, większość kierowców myśli jedynie o zmianie opon z letnich na zimowe, co jest nie tylko racjonalnym postępowaniem ze względu na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze, ale też zaleceniem producentów aut, a w niektórych krajach europejskich również wymogiem prawnym karanym mandatem w przypadku niezastosowania się do niego. Tymczasem auto przed zimą trzeba przygotować także pod wieloma innymi względami. Nie zapomnijmy o kilku poniższych dobrych radach zanim temperatury się obniżą, a warunki na drodze i parkingu staną się ekstremalnie trudne z powodu oblodzenia i śniegu:

samochód na mrozie

http://www.smartdriver.pl/

  1. Odpowiedni olej na zimę – jeśli zbliża się data wymiany oleju nie warto czekać z nią dłużej i wymienić olej jeszcze przed zimą. Oleje syntetyczne lepiej sprawują się w zimowych warunkach niż oleje półsyntetyczne lub mineralne. Sprawdźmy oznaczenie W (winter) na opakowaniu; im mniejsza wartość, tym mniejsze ryzyko krzepnięcia oleju przy temperaturach poniżej zera.
  2. Stan płynu chłodniczego – jeśli rozcieńczymy koncentrat płynu chłodniczego zbyt dużą ilością wody gotów zamarznąć przy nawet lekkim przymrozku; z kolei zbyt gęsty będzie powodował przegrzanie silnika.
  3. Wycieraczki i płyn do spryskiwaczy – sprawdźmy stan piór wycieraczek, żeby być pewni, ze poradzą sobie z odgarnianiem śniegu i zamarzającego deszczu. Koniecznie zastosujmy odporny na mrozy płyn do spryskiwaczy.
  4. Nie zapomnijmy o zabraniu zmiotki i skrobaczki do auta. Przydadzą się zawsze, gdy napada śniegu.
  5. Osłona na przednią szybę – skutecznie oszczędzi nam skrobania i zamiatania pierzyny śniegu z maski.
  6. Zabezpieczenie przed zamarzaniem – można posmarować smarem silikonowym uszczelki oraz mechanizmy zamków i drzwi.
  7. Ochrona przed solą – mycie z woskowaniem pomaga zabezpieczyć karoserię przed zniszczeniem solą sypaną na jezdnie w celu odmrożenia powierzchni jezdnej.
  8. Koc, łopata i ciepłe okrycie wierzchnie w bagażniku- nieodzowne do odkopywania się z zasp na trasie i po dłuższym postoju.
  9. Paliwo o zwiększonej odporności na mróz dostępne jest na każdej stacji paliw, choć trzeba przyznać jest zazwyczaj nieco droższe.
  10. Chemiczne odmrażacze do zamków- stosujmy je gdy nie zadziałają inne sposoby, takie jak rozgrzanie pilota w dłoniach, wymiana baterii i zmniejszenie odległości nadajnika od auta.

źródło obrazka wyróżniającego: http://auto.dziennik.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *