Jak oszczędzać na wakacjach za granicą?

Jak oszczędzać na wakacjach za granicą?

Jak oszczędzać na wakacjach za granicą?

 

Wakacje za granicą od dawna przestały być luksusem, na który stać tylko nielicznych. Zdarza się nawet, że koszty pobytu w zagranicznych miejscowościach turystycznych są niższe niż na przykład turnus w rodzimym Kołobrzegu. Ostateczna cena naszych zagranicznych wakacji zależeć będzie jednak od standardu wypoczynku, na jaki się zdecydujemy oraz od wprowadzenia pewnego reżimu w wydatkach. Zastanówmy się, jak nie wydać zbyt wiele na wakacjach za granicą. A nuż dzięki kilku prostym zasadom uda nam się zaoszczędzić i przywieźć nieco obcej waluty do domu. Zaoszczędzone środki będziemy mogli zacząć odkładać na kolejne zagraniczne wakacje.

Liczy się czas

To, czy na wakacje za granicą wybierzemy się w pełni sezonu, czy też zdecydujemy się wziąć urlop omijając najgorętsze miesiące, ma ogromny wpływ na cenę pobytu. Pięciodniowe turnusy w czerwcu lub we wrześniu na południu Europy w krajach takich jak Grecja, Chorwacja czy Włochy nie różnią się zbytnio warunkami pogodowymi, natomiast kosztami – już znacznie. Poza sezonem równie dobrze możemy cieszyć się słońcem i ciepłą woda w morzu płacąc o wiele mniej za pobyt i licząc na mniejsze tłumy oblegające plaże i inne atrakcje turystyczne. Tak samo ważny dla ostatecznego kosztu wyjazdu może być czas, w którym się na niego decydujemy. Biura Podróż w ofertach first minute i last minute oferują wysokie rabaty. I tutaj nie wiadomo, co lepiej popłaca; czy planowanie z dużym wyprzedzeniem, czy też decyzja na ostatnią chwilę. Jedno jest pewne, oszczędzić można sporo, a już pobieżny ogląd kilku aktualnych ofert last minute pozwala na takie stwierdzenie:

  • Grecja Chalkidiki na 5 dni za osobę – normalna cena ok 1000 zł, last minute – ok 800 zł,

  • Włochy Sycylia na 5 dni za osobę, normalna cena ok 2400zł, last minute ok.1700 zł,

  • Hiszpania Costa del sol na 5 dni za osobę – normalna cena ok. 1100 zł, last minute ok 700 zł.

    tanie wakacje last minute

    http://r.pl/

Miejsce zawsze w cenie

Jeśli mamy sprecyzowany kierunek wyjazdu, warto poświęcić trochę czasu na wyszukanie tańszej kwatery na miejscu. Może się bowiem okazać, że koszt wynajęcia pokoju w pobliżu morskiej promenady zależeć będzie wprost proporcjonalnie od odległości dzielącej go od tejże promenady. Czasem przejście dodatkowych pięćdziesięciu metrów każdego dnia w drodze na plażę może nam się zwrócić w niższych kosztach wynajmu. Na portalach oferujących prywatne kwatery ruch w rezerwacjach panuje już od nowego roku. Szukając zatem korzystnych cenowo pokoi lub całych domków do wynajęcia, zacznijmy już po Sylwestrze, bo najtańsze oferty znikają bardzo szybko. Odważniejsi z nas mogą zaryzykować wyjazd w ciemno i szukanie noclegów na miejscu. Może być to czasem opłacalna taktyka, bo nie wszyscy właściciele kwater ogłaszają się w internecie, część z nich po prostu wywiesza informację o wolnych miejscach na terenie posesji. Ciekawą opcją jest też udział w programie zamiany mieszkań. Istnieją portale które łączą osoby chcące wyjechać do konkretnych miejsc i jednocześnie zainteresowane wynajmem własnego lokum. W ten sposób rodzina zamieszkała w M-3 w Krakowie może liczyć na podobne zakwaterowanie w Barcelonie, Kijowie czy Oslo w zamian za swoje w czasie wyjazdu.

stragany nad morzem

http://www.naurlop.com/

Warto mieć węża w kieszeni

Choć wśród wakacyjnych przygód nikomu nie życzymy spotkania z egzotycznym wężem, a zwłaszcza odkrycia go we własnej garderobie, to jednak warto przychylnie pomyśleć o przysłowiowym wężu w kieszeni, kiedy opanuje nasz szał kupowania pamiątek. Ceramiczny dzbanuszek, statuetka z nazwą miejscowości, miniaturka zabytku mogą nam się wydawać atrakcyjne, kiedy jesteśmy na wyjeździe, jednak po powrocie do domu często nie wiemy, co z nimi zrobić w obliczu brakującego miejsca na półkach i blatach. Czasem lepiej ograniczyć się do małych, ale praktycznych drobiazgów. Niedrogi magnes na lodówkę, zakładka do książki albo łyżeczki z napisem mogą w efekcie lepiej przywracać miłe wspomnienia, bo będą częściej przez nas używane. Niepotrzebnych wydatków na wakacjach za granica unikniemy również kupując potrzebne nam rzeczy przed wyjazdem w kraju. Nie zapomnijmy zaopatrzyć się w kosmetyki, leki, przybory toaletowe. Super oszczędni mogą także zredukować koszty wyżywienia przywożąc ze sobą krajowe słoiki i puszki z jedzeniem. Wreszcie, kiedy nie możemy oprzeć się lokalnym smakołykom, lodom lub kolorowym gadżetom na straganach porównajmy ceny w kilku miejscach. Najczęściej sklepikarze w pobliżu atrakcji turystycznych zawyżają ceny.

Środki finansowe na droższe i tańsze wakacje można zabezpieczyć sobie w formie oszczędności, a brakujące kwoty uzupełnić szybką pożyczką w Vivus.pl

źródło obrazka wyróżniającego: http://www.mjakmama24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *