Jak ocenić kredyt gotówkowy

Jak ocenić kredyt gotówkowy

Jak ocenić kredyt gotówkowy

Obecnie na naszym rynku, aż roi się od firm oferujących pożyczki i kredyty gotówkowe. Kiedy potrzebny nam szybki zastrzyk finansowy, skłonni jesteśmy podejmować decyzje bez uprzedniej dogłębnej analizy. Tymczasem porównanie ofert pod względem kilku kluczowych kryteriów pozwoliłoby nam wybrać tę, która w danym momencie jest dla nas najbardziej korzystna, czyli, krótko mówiąc, najtańsza.

Po pierwsze : Sprawdź oprocentowanie

Obecnie oprocentowanie pożyczek i kredytów gotówkowych może się w różnych instytucjach finansowych wahać nawet o 8 procent. Chętnie wybralibyśmy tą z najniższym oprocentowaniem, ale tu czaić się może kruczek w postaci opłat dodatkowych i prowizji, które ujęte są w tak zwanym wskaźniku RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania. Sprawdźmy ją dokładnie.

Po drugie : Zsumuj wszystkie koszty

Udzielając pożyczki lub kredytu gotówkowego firmy narzucają różne dodatkowe koszty, które oczywiście musi zapłacić klient. Prowizja może wynosić od zera aż do 10 procent. Warto więc sprawdzić, który bank lub parabank ceni się najbardziej i raczej unikać z nim interesów. Do kosztów zalicza się także różnego typu opłaty, takie jak ta za założenie konta, czy podanie hasła aktywującego usługę.

Po trzecie: Poznaj wszystkie warunki

Czasem kredyt gotówkowy lub pożyczka udzielana jest tylko klientom spełniającym określone warunki. Kiedy już uznamy, że oferta jest atrakcyjna, bo ma niską prowizję i małe koszty dodatkowe, pojawiają się dodatkowe warunki do spełnienia, takie jak wykup ubezpieczenia albo przeniesienie konta bankowego do tej właśnie instytucji. Poznajmy wszystkie uwarunkowania, żeby później nie być rozczarowanym.

Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, to zajrzyj koniecznie tutaj i poznaj jeszcze więcej szczegółów!

Źródło obrazka: 1.bp.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *