Jak korzystać z płatności mobilnych i nie paść ofiarą oszustów?

Jak korzystać z płatności mobilnych i nie paść ofiarą oszustów?

Jak korzystać z płatności mobilnych i nie paść ofiarą oszustów?

Kto jeszcze nie aktywował płatności mobilnych na swoim smartfonie, z pewnością rozważał taką opcję. Ci, którzy wstrzymują się przed zastosowaniem tego niewiarygodnie wygodnego rozwiązania zazwyczaj tłumaczą się brakiem zaufania do nowych technologii albo zwykłą troską o bezpieczeństwo swoich środków finansowych i danych osobowych. Tymczasem coraz więcej banków zachęca swoich klientów do płatności zbliżeniowych. Może zatem czas się przekonać do tej nowej, rewolucyjnej metody regulowania należności? Postarajmy się dowiedzieć, jak korzystać z płatności mobilnych i nie paść ofiarą oszustów.

złodziej tożsamości

http://hotelnews.pl/

Bezpieczeństwo płatności mobilnych w sieci

Osoby, które niechętnie podchodzą do nowych technologii, znajdą mnóstwo argumentów za tym, by ich nie używać. W przypadku płatności mobilnych z pewnością będzie to zagrożenie bezpieczeństwa środków finansowych oraz danych osobowych. Podpięcie karty płatniczej pod smartfona może wydawać się ryzykowne ze względu na stałe podłączenie do internetu, często w formie otwartych sieci np. darmowego wi-fi w centrach miast albo w galeriach handlowych. W takim środowisku on-line aż roi się od wirusów mogących nieźle namieszać w naszych danych osobowych. W otwartych sieciach internetowych działają także tzw „złodzieje tożsamości”, którzy czyhają na dane osobowe osób logujących się do tego typu usług.
RADA: unikaj korzystania z darmowego WI-FI, wybierz internet mobilny u swojego operatora.

Bezpieczne autoryzowanie transakcji

Użytkownicy bankowości elektronicznej są przyzwyczajeni do pewnych zabezpieczeń, które dają im gwarancję, że transakcja zostanie wykonana zgodnie z ich życzeniem. Często do autoryzacji przelewu wykonywanego z komputera potrzebny jest specjalny kod sms wysyłany na smartfona. W ten sposób do wykonania transferu środków potrzeba dwóch urządzeń. Natomiast przy płatnościach mobilnych całość wykonujemy z tego samego urządzenia. Trzeba przyznać, że w przypadku kradzieży staje się dużym ułatwieniem dla złodzieja.
RADA: Zawsze miej kontrolę nad swoim smartfonem, ustaw kod zabezpieczający dostęp.

płacenie telefonem

https://sprzedaz.pro/

Jak chronić się przed oszustami?

Odkąd podepniemy nasze konto bankowe do smartfona, nasza czujność musi wzrostąć nie tylko dwukrotnie ale nawet kilkukrotnie. Szczególnie ostrożni powinniśmy być w przypadku instalowania nowych aplikacji; jeśli jest to konieczne, to ograniczmy się tylko do takich pochodzących z oficjalnych sklepów internetowych. Uważajmy także przy aktualizacjach, niektóre z nich mogą być fałszywe i przenosić wirusy, dlatego dokładnie sprawdźmy czy dana aktualizacja jest rzeczywiście niezbędna zanim ją aktywujemy. Nasze finanse będą dużo bezpieczniejsze jeśli ustawimy limit dla transakcji wykonywanych za pomocą smartfona lub podepniemy do niego specjalnie utworzone konto, na którym przechowywać będziemy tylko niewielkie sumy.

Źródło informacji: wyborcza.pl

źródło obrazka wyróżniającego: http://serwisy.gazetaprawna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *