Ile zapłacimy za wyjazd na weekend w Polsce?

Ile zapłacimy za wyjazd na weekend w Polsce?

Ile zapłacimy za wyjazd na weekend w Polsce?

Przede wszystkim należałoby zadać sobie pytanie, czy wyjazd na weekend w Polsce jest dla nas jako turystów na tyle atrakcyjny, by wydać na niego nasze ciężko zarobione pieniądze lub ewentualnie pokusić się o pożyczkę na ten cel. Okazuje się że amatorów rodzimej turystyki nie brakuje, a ze względu na ograniczony jedynie do soboty i niedzieli czas, takie rozwiązanie może być korzystniejsze dla większości z nas, niż wycieczka zagraniczna. Poza tym jest to okazja do poznania albo własnego regionu albo stron, do których zawsze nas ciągnęło, a nigdy nie było czasu pojechać. Warto zatem rozejrzeć się za ciekawymi ofertami i już dziś obliczyć budżet takiego weekendowego wypadu.

pogoda w Polsce

https://pogoda.interia.pl

Koszt poznawania najbliższej okolicy

Czasem odkrycie uroków rodzimej ziemi, może przynieść wiele dobrego. Docenimy walory własnej okolicy, poznamy jej historię, a także ciekawych ludzi. Kto wie, może dzięki weekendowemu wyjazdowi w najbliższą okolicę staniemy się prawdziwymi lokalnymi patriotami. Jeśli nie mamy ochoty nigdzie daleko się wybierać, a nie koniecznie mamy pomysł na krótką wycieczkę, zajrzyjmy na strony internetowe promujące nasz region, tam z pewnością znajdziemy informacje o zabytkach, których jeszcze nie wdzieliśmy albo o ciekawych zakątkach, w których jeszcze nie byliśmy.

  • Koszty podróży raczej nie będą wielki, jako że do pokonania nie będzie więcej niż 50-60 km w jedną stronę. Zatem na paliwo nie powinniśmy wydać więcej niż 100-150 zł, a na podróż autobusem, busem lub pociągiem nie więcej niż 50 zł za dorosłą osobę, a za dzieci jeszcze mniej, po uwzględnieniu zniżek, jakie im przysługują. Dokładne ceny biletów są do sprawdzenia na oficjalnych stronach przewoźników.

  • Zakwaterowanie na jeden lub dwa noclegi w gospodarstwie agroturystycznym, to kolejna atrakcja, dzięki której może odkryjemy nowe uroki naszych okolic, a może i nowe smaki kuchni regionalnej. Ceny noclegów mogą się wahać w zależności od standardu, a także od atrakcyjności lokalizacji od 20 zł do nawet 120 zł za osobę.

  • Cena biletów wstępu do lokalnych atrakcji turystycznych zwiedzanych z przewodnikiem to około 20 zł za osobę dorosłą i 15 zł za dzieci w wieku szkolnym, a do muzeów i galerii, które zwiedza się samemu, ceny nie przekraczają raczej kilkunastu złotych. Większe atrakcje turystyczne takie jak zoo, parki rozrywki lub lunaparki, gdzie spędzić można cały dzień lub większą część dnia zazwyczaj mają w ofercie bilety rodzinne, które nieco obniżają dość wysokie, bo sięgające stu złotych i więcej, koszty biletów.

  • Wyżywienie będzie nas kosztować stosunkowo najwięcej, o ile mamy zamiar stołować się w restauracjach. Jeśli nasza kwatera będzie z dostępem do kuchni, koszty posiłków możemy zredukować przygotowując je sami z wcześniej z zakupionych produktów.

Cena za udany weekend nieco dalej

Zobacz także: Zwiedzanie Polski nocą – atrakcje turystyczne po zmroku
Kto jednak w trakcie weekendu chciałby zmienić klimat i pooddychać na przykład górskim albo morskim powietrzem musi się liczyć z nieco wyższymi kosztami, które spowodowane będą zwiększeniem odległości do pokonania, ale też wyższymi cenami w najbardziej znanych kurortach naszego kraju. Sprawdźmy ile kosztuje pobyt weekendowy za jedną dobę za osobę w najbardziej atrakcyjnych miejscach Polski:

  • Weekend w Zakopanem lub Karpaczu – 30-200 zł za osobę
  • Weekend w Kołobrzegu lub Międzyzdrojach 40-200 zł osobą
  • Weekend na Mazurach – 25-200 zł za osobę
na górskim szlaku

http://www.podroze.pl/

Czasem warto zapłacić trochę więcej i dzięki temu zapewnić sobie dodatkowe atrakcje albo dawkę luksusu i relaksu, o której zawsze marzyliśmy; oto kilka propozycji:

  • Weekend w spa z ofertą relaksujących masaży i wonnych kąpieli -200-390 zł za osobę
  • Weekend dla zakochanych, w którego cenie może być wliczona romantyczna kolacja- 500-1500 za parę
  • pakiet rodzinny z dodatkowymi atrakcjami np. w postaci animacjami zabaw dla dzieci około 1000 złotych za czteroosobową rodzinę

Na koniec planowania budżetu na weekendowy wyjazd po Polsce, nie zapomnijmy zabrać ze sobą oprócz ustalonej kwoty również dozy dobrego humoru, a wtedy zapewnimy sobie to, co naprawdę jest bezcenne, czyli wspaniałe wspomnienia po powrocie.

źródło obrazka wyróżniającego: http://wroclaw.eska.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *