Ile wydaje kibic na EURO 2016?

Ile wydaje kibic na EURO 2016?

Ile wydaje kibic na EURO 2016?

Rozpoczęte 10 czerwca rozgrywki Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 trwają w najlepsze. Grono kibiców Naszej Reprezentacji rośnie wraz z kolejnymi udanymi występami Biało – Czerwonych. Zagorzali fani piłki nożnej zapewne dużo wcześniej przygotowali się na przeżycie niezapomnianych chwil podczas meczy wyciągając z szaf akcesoria kibica i śledząc notowania poszczególnych drużyn. Wszyscy pozostali mogą wciąż kupować niezbędne dodatki i cieszyć się golami swoich faworytów aż do finału ME w dniu 10 lipca 2016. To w jakim stylu odbędzie się kibicowanie, zależy w dużej mierze od zasobności portfela kibica.

zestaw kibica

http://allegro.pl/

Kibic na wyjeździe

Kiedy cztery lata temu rozgrywki ME były organizowane u nas i na Ukrainie, kibice z Polski znajdowali się w uprzywilejowanej sytuacji. Dziś, żeby obejrzeć któryś z meczów na żywo lub choćby w stadionowej strefie kibica, przebyć trzeba ponad dwa tysiące kilometrów do jednego z francuskich miast – gospodarzy EURO. O gościnności Francuzów świadczyć mogą doskonałe warunki przygotowane dla kibiców z całej Europy; szeroka baza noclegowa i punkty informacyjne na miejscu pozwolą na udany pobyt. Do kosztów przejazdu, noclegu i wyżywienia w Lyonie, Marsylii, Bordeaux czy Paryżu doliczyć trzeba będzie jeszcze koszty biletu na stadion. Pamiętajmy, że kupna miejscówki na mecze Polskiej Reprezentacji nie należy odkładać na ostatnią chwilę, bo im bliżej spotkania tym bardziej cena rośnie. Z kilkuset początkowych złotych kwota za jedno miejsce w sektorze kibica może sięgać nawet tysiąca i więcej złotych tuż przed rozpoczęciem meczu.

Kibicowanie towarzyskie

Kibice, którzy pozostali w kraju, także będą szukać okazji do wspólnego kibicowania. Nie ma to jak dzielić się radością z wygranej, a i śpiewanie „ Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało” znacznie lepiej wychodzi w chórze niż w pojedynkę. Wbrew pozorom nie jest trudno skrzyknąć grupkę fanów piłki nożnej, w trakcie Mistrzostw jest ona tematem numer jeden w miejscach pracy i nauki, a nawet podczas podróży miejskimi środkami transportu czy pociągiem. W wielu klubach sportowych i lokalach gastronomicznych organizuje się odpłatne strefy kibica, gdzie można wspólnie kibicować ulubionej drużynie. Oczywiście oprócz wejściówki, trzeba będzie zakupić kilka akcesoriów, żeby dobrze się prezentować. Nieodzowne będą czapki i koszulki w barwach narodowych, nie zaszkodzą szaliki z orłem i flagi oraz farby do twarzy, którymi pomalować można policzki i czoło wzorem wojownika w barwach wojennych. Koszt kibicowania w towarzystwie powinno udać się zamknąć w kwocie od stu do dwustu złotych.

kibicowanie przed TV

http://w-spodnicy.ofeminin.pl/

Kibic przed telewizorem

Zdecydowana większość z nas obejrzy jednak mecze w zaciszu domowego ogniska, choć o ciszy trudno będzie tutaj mówić, jeśli będą trafiały się kolejne gole i udane akcje ofensywne. Na znak kibicowania Biało – Czerwonym, niektórzy wywieszają flagi na balkonach, a także dekorują nimi swoje auta. Wspólne kibicowanie w gronie rodzinnym można połączyć z posiłkiem. Przekąsek i specjalnych dań kibica nie brakuje w tym okresie w sprzedaży. Są to nie tylko paczki czipsów i paluszków, ale też kiełbaski i krokiety, a niekiedy nawet bardziej wyszukane dania. Wspólne kibicowanie łączy pokolenia i nie jest zależne od płci, czasem pani domu lub nastoletnia córka wykazują większe zaangażowanie w powodzenie Reprezentacji niż męscy członkowie rodziny. Wartości, które niesie kibicowanie są bezcenne, a wydatek kilkudziesięciu złotych z pewnością nie zrujnuje domowego budżetu.

Źródło obrazka wyróżniającego: www.990px.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *