Ile wydać na pierścionek zaręczynowy?

Ile wydać na pierścionek zaręczynowy?

Ile wydać na pierścionek zaręczynowy?

Jest kilka momentów w życiu człowieka, które są szczególnie ważne. Jedną z takich chwil są zaręczyny. To niezwykłe zdarzenie jest często doskonale zaplanowane przez mężczyznę chcącego poprosić swoją ukochaną o rękę. Wybierany jest odpowiedni moment, miejsce, okoliczności. Elementów składowych chwili zaręczyn jest wiele. Jednakże w momencie ważnego pytania kluczowy jest pierścionek zaręczynowy. Ten niewielki przedmiot jest nawet ważniejszy niż obrączka ślubna. To nie tylko wyraz uczucia oświadczającego się, ale także wspaniała pamiątka. Wiele osób kultywuje tradycję przekazywania pierścionków po babkach, matkach… Jednakże większa część staje przed niemałym wyzwaniem zakupu pierścionka zaręczynowego. Jak to zrobić, by ucieszyć ukochaną? Poniżej kilka porad jak kupić odpowiedni pierścionek zaręczynowy.

Koszt pierścionków zaręczynowych

W każdym sklepie jubilerskim, czy to popularnych salonach sieciowych, czy u prywatnych jubilerów, znajduje się zawsze spory wybór pierścionków zaręczynowych. Biżuteria ta jest bardzo różnorodna, nie tylko pod względem wizualnym, ale także cenowym. Często niestety to właście cena determinuje wybór pierścionka. Co warunkuje ten koszt? Jest to kilka bardzo ważnych parametrów.

Najbardziej popularnym kruszcem, z którego wyrabiane są odpowiednie pierścionki zaręczynowe jest złoto. Oczywiście znaczący wpływ na cenę pierścionka ma wybór kruszcu oraz jego próba użyta do danego modelu. Modne złoto występuje w trzech kolorach, tym tradycyjnym – żółtym oraz różowym lub białym. Wielu kawalerów decyduje się również na zakup pierścionka z zupełnie innego kruszcu niż złoto. Często wybór pada na srebro albo platynę. Kruszec ma bardzo ważny wpływ na cenę pierścionka zaręczynowego. Nie bez znaczenia jest także waga pierścionka. Ciężkie elementy biżuterii mówią o tym, że więcej danego kruszcu wykorzystano do jego produkcji, zatem i to warunkuję ostateczną kwotę.

Marzeniem wielu kobiet jest piękny pierścionek z diamentem. Taki wydatek może jednak mocno przekraczać możliwości niejednego portfela. Wtedy też alternatywą jest popularna cyrkonia. źródło: pixabay.com

Decydujący wpływ na cenę ma jednak kamień. Kamienie szlachetne – rzecz jasna – nie należą do tanich ozdób, dlatego też zarówno rodzaj kamienia w pierścionku, jak i jego rozmiar, ma decydujące znaczenie. Niezwykle popularny i cieszący oczy nie tylko Pań – diament – to zdecydowanie najbardziej pożądany kamień szlachetny na pierścionku zaręczynowym. W zależności od wielkości i masy diamentu, różnicuje się ostateczna cena za pierścionek. Może się zatem ona wahać od kilkuset złotych (niewielki diament o małej masie) do nawet kilku-kilkudziesięciu a nawet kilkuset tysięcy! Nie każdego jednak stać na takie szaleństwo. Całkiem dobą alternatywą jest zakup pierścionka z cyrkoniami, które nie są kamieniem szlachetnym, a wyglądają bardzo atrakcyjnie.

Jaki pierścionek wybrać?

Sprawa nie jest łatwa. Wybór pierścionka może przysporzyć niemałego problemu. Idealny pierścionek zaręczynowy tak naprawdę nie istnieje. Biżuteria to bardzo osobisty element „garderoby”. Bardzo często to, co skromne mocniej zadziała na partnerkę, niż wielki diament. Są jednak kobiety, które lubią błyskotki, wtedy też nie warto oszczędzać na ukochanej i sprawić jej jeszcze większą radość w tym szczególnym momencie. Żeby wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy trzeba bardzo dobrze znać swoją partnerkę. Reszta to już tylko kwestia pieniędzy. W przypadku chęci zakupu droższego pierścionka zaręczynowego zawsze można skorzystać z szybkich pozabankowych pożyczek na raty. Dla ukochanej warto się trochę zadłużyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *