Ile kosztuje Wielkanoc?

Ile kosztuje Wielkanoc?

Ile kosztuje Wielkanoc?

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Nim się obejrzymy, a już nadejdzie Palmowa Niedziela, po której zostanie nam tylko niecały tydzień na dokończenie porządków i przygotowane świątecznych potraw. Lepiej zawczasu obliczyć budżet się na świąteczne wydatki, żeby w ostatniej chwili nie musieć sobie odmawiać potrzebnych zakupów. Z pobieżnych obliczeń koszt wyprawienia Wielkanocy w domu dla 4 osobowej rodzinie powinien zamknąć się w kwocie od 300 do 450 złotych, a olejne składniki tej sumy to:

stół na wielkanoc

http://czasnawnetrze.pl

Wielkanoc w domu

Zakup środków do czyszczenia, niezbędnych przy świątecznych porządkach, takich jak płyn do szyb, płyn do mycia podłóg, emulsja do czyszczenia mebli , ewentualnie chusteczki nawilżane substancją konserwującą, mleczko do mycia urządzeń sanitarnych, komplet szmatek i gąbek: w sumie około 35 – 70 zł

Wielkanocny koszyczek i palma , jeśli mamy koszyczek z zeszłego roku, a palmę uda nam się zrobić samemu wykorzystując do tego bazie, suszki z własnego ogrodu oraz ścinki bibuły, którą trzymamy w szufladach z artykułami biurowymi, to nie odliczymy sobie nic z budżetu, w przeciwnym razie wydać trzeba będzie około 20 -50 zł

Zakup tradycyjnych produktów na Wielkanocne śniadanie

żurek – około 5 zł

biała kiełbasa 1 kg – ok 15- 25 zł

wędzonka 400 gr – ok 25 – 50 zł

chleb – 5 zł

sernik – ok 12- 25 zł

jajka 6 szt – około 4,50-6,50 zł

sałatka warzywna – około 8-12 zł

chrzan – około 6 zł

Słodycze (baranek z cukru, czekoladowe jajeczka i zające w pazłotku i inne) – ok. 25 zł

Pozostałe produkty na 2 dni świąt ( ciasta, pieczeń wieprzowa, wędliny, napoje, warzywa) – około 150 – 250 zł

wielkanocna dekoracja

http://www.jordanowka.jordan.pl

Wielkanoc na wyjeździe

Oczywiście w powyższe wyliczenie nie jest ujęty koszt pracy i wysiłek włożony w posprzątanie całego domu, a także czas spędzony przy kuchni przy gotowaniu takiej ilości jedzenia. Biorąc to wszystko pod uwagę oraz zdając sobie sprawę z ograniczonego czasu na świętowanie, w końcu są to tak naprawdę tylko 2 dni, z których pierwszy upływa nam na biesiadowaniu po wielkanocnym śniadaniu, a drugi na gonitwach z sikawkami w Lany Poniedziałek, niektórzy mogą skalkulować, że nie opłaca im się przygotowywać Wielkanocy w domu, i będą woleli wydać pieniądze na świętowanie na wyjeździe, gdzie wszystko będzie już gotowe i z pewnością lepiej się wypocznie.

Hotel – Pakiet wielkanocny z uroczystym śniadaniem, animacjami dla dzieci, dostępem do wypożyczalni sprzętu sportowego, oraz jakuzzi i basenów to wydatek rzędu 250 – 500 zł za osobę/noc.

Pensjonat – położony w miejscowości wypoczynkowej, gdzie pobyt nastawiony będzie na kontakt z naturą, 3 noce: już od 550 zł za osobę.

Agroturystyka – nie trzeba wyjeżdżać daleko, a dodatkową atrakcją będzie na pewno degustacja lokalnych przysmaków: od 80-120 zł za pokój 4 osobowy za dobę.

hotel na wielkanoc

http://www.hotel-tumski.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *