Ile kosztuje utrzymanie brody w dobrym stanie?

Ile kosztuje utrzymanie brody w dobrym stanie?

Ile kosztuje utrzymanie brody w dobrym stanie?

Każdy z pojawiających się trendów generuje swoje potrzeby. Nie inaczej jest z modą, która zyskuje sobie coraz większą sympatię wśród panów, co można zaobserwować na ulicach. Mowa tu o modzie na brodę. Ten nurt, który tyczy się męskiego grona, kieruje się swoimi zasadami. Broda nie może być po prostu bujną brodą, ale ważne jest, by o nią dbać . Dobrze przystrzyżona oraz, co bardzo ważne, zadbana broda to wyznacznik nowego stylu. W parze, oczywiście, idzie jeszcze nienaganna fryzura oraz odpowiednia, nadążająca za trendami, garderoba. Tak oto wyłania się praktyka męskiej stylizacji „na drwala”. Jednakże ta moda popularyzuje jednocześnie noszenie brody wśród mężczyzn niekoniecznie chcących całościowo nadążać za tym stylem.

Golibrody na topie – stara/nowa profesja

Moda na noszenie zadbanej brody przywróciła dziś do życia popularny na przełomie XIX i XX wieku zawód. / źródło: Photo by Allef Vinicius on Unsplash

Boom na brodę daje początek całej serii powinności związanych z pielęgnacją brody, a nawet wskrzesza dawne, niemalże zapomniane zawody. Tak jest właście w przypadku golibrody, którego zadaniem jest utrzymanie brody klienta w dobrym stanie. Profesja ta była niezwykle popularna na przełomie wieków XIX i XX, kiedy to słynne barber shopy, to jest zakłady, w których goliło się brody, były miejscami, gdzie nie tylko wykonywało się zabiegi na brodzie, ale także prowadziło aktywne życie towarzyskie. W dzisiejszych czasach, z uwagi na powstałą modę na noszenie brody, zaczęto otwierać salony fryzjerskie dedykowane mężczyznom, w których poza „tradycyjnymi” usługami fryzjerskimi, wprowadzono zabiegi mające na celu utrzymać brodę w jak najlepszym stanie. Barber shopy wróciły do łask, a golarze nie mogą narzekać na brak pracy.

Pielęgnacja brody

Pielęgnacja brody to złożony proces, który wymaga doświadczonego golibrody. / źródło:
Designed by Freepik

Zabiegi pielęgnacyjne brody, to przede wszystkim jej strzyżenie. Nie polega ono jednak tylko i wyłącznie na skróceniu zarostu, ale także na odpowiednim jego umodelowaniu. Dzięki odpowiedniemu przycinaniu broda podkreśla kształt twarzy mężczyzny, dodaje mu wdzięku i atrakcyjności. Czynność ta nie jest więc taka prosta i wymaga odpowiednich umiejętności. Co istotne, powstające salony dla mężczyzn odwołują się bezpośrednio do tradycji, a zatem golenie odbywa się za pomocą brzytwy. Na pielęgnację składa się również przygotowanie zarostu do golenia poprzez zmiękczenie go oraz nawilżenie skóry twarzy. Barberzy nie stosują zwykłych pianek, a specjalne, na które składa się mygło golarskie oraz wysokiej jakości kremy. Poprzez takie zabiegi broda wygląda bardzo dobrze, zarost jest zadbany, a na skórze nie powstają podrażnienia. W barber shopach można wyposażyć się również w kosmetyki do pielęgnacji brody, które pomogą utrzymać ją w najlepszym stanie. Jednakże aby broda posiadała ciągle wysoki poziom estetyczny, konieczne są wizyty u golibrodów, którzy zadbają o to najlepiej.

Ważnym procesem w pielęgnacji brody jest używanie odpowiednich odżywek. Natomiast koszt pełnej jednorazowej usługi nie jest bardzo wysoki. / źródło: Designed by Freepik

Podążanie za modą – ile to kosztuje?

Koszt jednorazowej wizyty u profesjonalnego golibrody uzależniony jest od salonu. Zwykle cena za strzyżenie brody wacha się w granicy od 30 do 50 złotych. Chcąc kontynuować pielęgnację w domu, trzeba wyposażyć się w odpowiednie kosmetyki, jak np. olejki do brody, których koszt nie przekroczy 100 złotych. Dla mężczyzn, którzy podążają za modą i chcą nosić brodę, poleca się wizyty u fachowych golarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *