Ile kosztuje remont kuchni?

Ile kosztuje remont kuchni?

Ile kosztuje remont kuchni?

Każdy remont wiąże się z wydatkami. Czasem cena za remont może być bardzo duża, niekiedy natomiast renowację można wykonać po przysłowiowych „kosztach”. Zawsze jednak trzeba zacząć od odpowiedniego planu działania. Na ten plan składać się musi projekt remontu, sprawna i doświadczona ekipa oraz właściwe materiały. Ile to wszystko kosztuje i jak wyremontować kuchnię i na tym nie zbankrutować? Kilka praktycznych porad poniżej. 

Przygotowanie do remontu kuchni

Właściwy i odpowiedni plan remontu to podstawa i gwarancja satysfakcji.
źródło: pixabay.com

Pierwsza i zasadnicza sprawa, to odpowiedź na pytanie, czy pod hasłem „remont” myśli się o odświeżeniu wyglądu kuchni czy o całkowitej zmianie w układzie przestrzeni jak i również sprzętów AGD jak piekarnik czy lodówka. Poprawa funkcjonalności kuchni to proces, który może spotkać się z wieloma przeciwnościami. Chcąc uzyskać jak najlepsze efekty należy bardzo dokładnie przeanalizować zaistniałą sytuację i wykonać odpowiedni projekt nowego zagospodarowania przestrzeni. Najlepiej, żeby istniejące już instalacje, to jest wodna, gazowa, nie były naruszane, gdyż to może znacznie wpłynąć na koszt remontu. Dobrze jest także skorzystać z pomocy architekta wnętrz, który wykona profesjonalny projekt kuchni. Na samym początku należy wiedzieć jaką kwotą dysponuje się na dane działania, co umożliwi dokładne wykonanie planu z uwzględnieniem przestrzeni, możliwości jakie daje oraz dostosowanie działań do kwoty jaką się operuje. Dobry projekt kuchni powinien być tworzony według pięciu niezbędnych stref, które powinny się znaleźć w tym pomieszczeniu. Strefy te, to: strefa zapasów, strefa przechowywania, strefa przygotowywania posiłków, strefa porządkowa (zmywanie), strefa realizacji (gotowanie, pieczenie). Ułożenie tych stref nie jest bez znaczenia. Ergonomia wykorzystania przestrzeni to podstawa w wygodnym funkcjonowaniu. Dlatego też etap projektowania jest tak ważny.

Realizacja remontu kuchni

Posiadając wykonany projekt kuchni można przystępować do prac, w których zdemontowane zostaną stare urządzenia, meble i inne przedmioty. Warto zwrócić uwagę, czy któreś z nich nie nadają się jeszcze do użytku – wtedy można sprzedać je na jednym z portali w internecie i pozyskać dodatkowy grosz na remont. Kolejne prace w zależności od projektu, to jest kłucie w ścianach, skuwanie płytek, zrywanie podłóg, tapet itp. Po wyniesieniu mebli, zdemontowaniu wszystkich elementów i wykonaniu innych prac przygotowawczych przestrzeń można aranżować według planu. 

Ekipa remontowa – podstawa sukcesu

Materiały remontowe to jedno, ekipa to drugie. Wiadomo, że za robociznę płaci się o wiele więcej niż za materiały. Wielkość ekipy musi być uzależniona od zaawansowania remontu i gabarytów przestrzeni. Często wystarczy jedna-dwie osoby. Dobrzy i doświadczeni fachowcy sprawnie wykonają każdą pracę. Profesjonalista poradzi również jakie materiały wybrać i nie przepłacić.

Remont kuchni – szybko i tanio!

Remont kuchni można wykonać wynajmując profesjonalną ekipę lub skorzystać z pomocy doświadczonych znajomych.
źródło: pixabay.com

Przeciąganie się prac remontowych może prowadzić do frustracji, dlatego dobrze jest zainwestować w profesjonalną ekipę. Warto jednak pamiętać, że remont kuchni można wykonać własnymi siłami, czy z pomocą znajomych posiadających mniejsze lub większe doświadczenie. Wszystko uzależnione jest przede wszystkim od skomplikowania prac oraz gabarytów przestrzeni – a to uwzględni plan remontu. Nie mniej jednak, remont kuchni może pochłonąć kilka tysięcy złotych, na co złożą się koszty mebli, płytek, paneli, farb i innych materiałów. Praca własnymi siłami znacznie zmniejszy cenę. Chcą jednak wyremontować kuchnię i cieszyć się nią przez długie lata dobrze jest zainwestować konkretną kwotę. Najlepszym wyjściem w takim wypadku są pozabankowe pożyczki na raty (Zaplo). W krótkim czasie gotówka ląduje na koncie klienta, po czym można przystępować do wymarzonego remontu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *