Gadżety, które pozwolą ci monitorować dom

Gadżety, które pozwolą ci monitorować dom

Gadżety, które pozwolą ci monitorować dom

Choć nie za bardzo lubię się przyznawać do błędów, ten zdarza mi się na tyle często, że postanowiłam się nim w końcu podzielić. Otóż prawie co dzień, po wyjściu z domu do pracy zastanawiam się, czy na pewno dokładnie zamknęłam wszystkie drzwi i okna oraz czy przypadkiem nie zostawiłam włączonego żelazka po porannym prasowaniu firmowego żakietu. Nieraz mam ochotę wrócić i sprawdzić to i pewnie bym tak zrobiła, gdyby nie obawa przed spóźnieniem do pracy. Potem w ciągu dnia przypominam sobie jeszcze kilkukrotnie o zostawionym bez opieki domu i oddycham z ulgą dopiero wtedy, gdy dowiaduję się, że dzieci wróciły ze szkoły i że nic złego się nie dzieje. Uff… a gdybym tak miała monitoring domu? Wtedy moje poranki mogłyby wyglądać zupełnie inaczej… Odkąd dowiedziałam się o gadżetach, które pozwalają na monitorowanie domu podczas nieobecności, zrozumiałam, że mogę oszczędzić sobie wielu niepotrzebnych frustracji. Jeśli ciągła troska o pozostawiony bez opieki dom, to również Twój problem spójrz na kilka propozycji monitoringu dostępnych na rynku:

kamerka do monitoringu

http://bezpiecznydom.net

Zestaw do monitoringu – cena około 400-600 zł

Kupując taki zestaw otrzymamy rejestrator wraz z dwoma lub czterema kamerami, które zamontować będzie można wewnątrz albo na zewnątrz budynku. Zarejestrowany obraz będzie widoczny nawet w nocy, na odległość do 20 m, a podglądać go będzie można przez internet na komputerze, w komórce albo na tablecie. Czyli jeden rzut oka na ekran smartfonu w pracy i już będzie wiadomo, czy w domu wszystko w porządku. Dodatkowo dołączona naklejka „Uwaga Obiekt Monitorowany”, którą umieścić można na drzwiach wejściowych albo bramie zadziała jak straszak na ewentualnych intruzów.

Telewizja przemysłowa – cena około 3 tysięcy złotych

Jeśli kogoś interesują bardziej profesjonalne rozwiązania, może pokusić się o zakup urządzeń stosowanych w zakładach pracy. Nazywany telewizją przemysłową monitoring jest niezwykle efektywny; posiada kamery o wysokiej rozdzielczości i szerokim kącie widzenia. Jakość nagranego obrazu umożliwia identyfikację osób i rozpoznanie wielu szczegółów, a dodatkowo zintegrowany reflektor podczerwieni pozwala nagrywać obraz w zupełnych ciemnościach. Do tego rejestrator wyposażony w inteligentną analizę obrazu wykryje przekroczenie określonej linii przez intruza, wtargniecie lub opuszczenie wyznaczonej strefy, albo porzucenie lub zniknięcie oznaczonego przedmiotu.

monitorowanie domu

http://www.instalproject.pl

System alarmowy – od około 1 tysiąca złotych

Dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie systemu alarmowego na obszarze posesji lub mieszkania. Ostateczna cena inwestycji zależeć będzie od ilości urządzeń składowych, takich jak czujka ruchu, czujka dymu, czujka magnetyczna, czujka zbicia szyby, czy też przycisk napadowy.

Usługa ochrony – od około 500 zł za miesiąc

Jeśli bardziej niż technologiom ufasz innym ludziom, to zdecyduj się na firmę ochroniarską, która wyznaczy patrol w okolicy twojego domu lub mieszkania. Osoby monitorujące twoją nieruchomość sprawdzą zabezpieczenie drzwi i okien, a jeśli zajdzie taka potrzeba, bo coś będzie nie tak, na pewno skontaktują się z Tobą na czas.

źródło obrazka wyróżniającego: http://bezpiecznydom.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *