Finansista- zawód z przyszłością

Finansista- zawód z przyszłością

Finansista- zawód z przyszłością

Jeśli masz smykałkę do liczenia pieniędzy, pomyśl o zawodzie finansisty. W tym fachu z pewnością nigdy nie będzie kłopotów z zatrudnieniem. Oczywiście najpierw trzeba się sporo nauczyć, ale ten wysiłek się opłaci. Przekonasz się o tym już w momencie odbierania swojej pierwszej pensji.

Na początek analityk finansowy

Karierę w finansach można rozpocząć od pozycji analityka finansowego. Osoba taka zajmuje się głównie przygotowywaniem analiz na podstawie zgromadzonych danych finansowych. Raporty z analiz mają posłużyć planowaniu budżetu przedsiębiorstwa lub organizacji dla której pracuje. Na takim stanowisku wymaga się głównie ukończenia stosownych studiów oraz pewnej dozy doświadczenia.

Potem licencja na wykonywanie zawodu

Po zdobyciu podstawowego doświadczenia można pomyśleć o zdobyciu licencji lub certyfikatu, które pozwolą na wykonywanie jeszcze bardziej intratnego zawodu. Jeśli zatem myślisz o zostaniu maklerem giełdowym, brokerem ubezpieczeniowym lub agentem firmy inwestycyjnej, to musisz przygotować się do opanowania kolejnej porcji wiedzy oraz zdania trudnych egzaminów państwowych.

W końcu wolny zawód

W którymś momencie kariery możesz stwierdzić, że zmęczył cię korporacyjny dryg i że pragniesz spróbować większej niezależności. Mając za sobą spore doświadczenie w finansach, a także odpowiednią wiedzę do podołania kolejnym egzaminom na licencję czy certyfikat, możesz spróbować przesterować swoją karierę w kierunku wolnych zawodów takich jak doradca podatkowy, biegły rewident lub doradca ubezpieczeniowy. Wtedy będziesz mógł otworzyć własną działalność i pracować na własną rękę i na własne finanse oczywiście.

Finansista a teraz również Tele-Finansista! Więcej info tutaj.

źródło obrazka: www.bing.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *