E-urząd, wirtualna skarbonka i inne ułatwienia dla posiadaczy kont internetowych

E-urząd, wirtualna skarbonka i inne ułatwienia dla posiadaczy kont internetowych

E-urząd, wirtualna skarbonka i inne ułatwienia dla posiadaczy kont internetowych

Chciałbyś wreszcie korzystać z usług internetowych w Twoim banku? A może dopiero wybierasz konto bankowe i nie wiesz, na które z nich się zdecydować? Ułatwienia dla posiadaczy kont internetowych mogą być tym kryterium, które pomoże Ci podjąć właściwą decyzję. Mając więcej możliwości online, będziesz sprawniej zarządzał swoimi finansami, a także oszczędzisz sporo czasu nie musząc załatwiać wszystkiego osobiście przy okienku kasowym.

kolejka petentów

04 http://biznes.interia.pl

Nie tylko płatności online

Większość z nas zakłada konta internetowe po to, żeby móc swobodnie dokonywać płatności online. Najczęściej wykorzystujemy bankowość elektroniczną do opłacania czynszu, rachunków za media, czy też płacąc za zakupy w e-shopach. Jak się okazuje nasze konto w połączeniu z podpisem elektronicznym może stanowić wygodne narzędzie, które całkowicie wyeliminuje konieczność osobistego stawiania się w wielu Urzędach. Tak zwane e-urzędy, czyli elektroniczne platformy usług administracji publicznej pomagają w składaniu różnego rodzaju wniosków, deklaracji i innych pism w wielu instytucjach w naszym kraju. Można za ich pośrednictwem wypełniać formularze oraz kontaktować się w sprawie uzyskania informacji. Dzięki usłudze e-urząd mamy także wgląd w status załatwianej przez nas sprawy bez konieczności odwiedzin w instytucji i wyczekiwania w kolejce petentów pod drzwiami.

Liczba ułatwień dla posiadaczy kont internetowych wcale nie jest zamknięta. Banki prześcigają się w ich oferowaniu. Dziś klienci niektórych banków mogą za pośrednictwem bankowości elektronicznej i tak zwanego Profilu zaufanego:

  • składać zeznania PIT,

  • przesyłać wnioski o świadczenie 500 +,

  • wypełniać wnioski o wydanie dowodu osobistego,

  • wnioskować o wydanie karty EKUZ (Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego),

  • kierowcy mogą sprawdzać ilość punków karnych.

    wirtualne oszczędzanie

    /bankomania.pkobp.pl

Pełna kontrola nad finansami

Założenie konta internetowego pozwala uzyskać pełną kontrole nad stanem swoich finansów, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy i o każdej porze dnia i roku. Po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej mamy wgląd w ilość posiadanych środków, możemy przejrzeć historię transakcji, a także zaplanować przyszłe wydatki dzięki zleceniom stałym. Co więcej korzystając z atrakcyjnego oprocentowania na subkontach oszczędnościowych lub w ramach złotówkowego ROR możemy tworzyć tak zwane wirtualne skarbonki. Pieniądze gromadzone w wirtualnych skarbonkach przeznaczyć możemy na dowolny cel. Nie mamy też wyznaczonych sztywno kwot, ani terminów dodawania środków, po prostu zasilamy wirtualną skarbonkę według własnych możliwości. Najczęściej zgromadzone w ten sposób środki wykorzystać możemy w dowolnym momencie, ponieważ nie są one zblokowane na koncie. Automatyczne przypomnienia będą informować nas o kwocie pozostałej do osiągnięcia wcześniej określonego celu oszczędzania.

źródło obrazka wyróżniającego: www.rkantor.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *