Co zamiast kwiatów na wesele?

Co zamiast kwiatów na wesele?

Co zamiast kwiatów na wesele?

Z zaproszeniem na wesele zazwyczaj wiążą się dwa rodzaje uczuć: w pierwszym momencie radość na myśl o zabawie i zaraz potem niepewność w obliczu szeregu rodzących się pytań. Wśród dylematów, które pojawią się u większości z nas z pewnością można wymienić następujące:

  • W co ja się ubiorę?

  • Z kim pójdę na wesele?

  • Jaki prezent kupić młodej parze?

Kiedy już zdążymy uporać się z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi koloru i długości kreacji, a także wyborem partnera oraz zakupem prezentu, dojdzie nam jeszcze rozstrzygnięcie zagadnienia, które ostatnio jest na topie, a mianowicie:

  • Co zamiast kwiatów na wesele?

jako że pojawianie się z wiązanką przed Młoda Parą pomału wychodzi pomału z mody. Przyczyną jest zapewne brak praktycznego zastosowania dla kwiatów ciętych, które w kilka dni po ceremonii więdną lub usychają i nadają się tylko do wyrzucenia. Wiele osób uważa to nie tylko za niepraktyczne, ale również za nieekologiczne dlatego umieszcza na swoich zaproszeniach formułkę:

„Prosimy o nieobdarowywanie nas kwiatami”

Postawieni przed takim faktem, musimy znaleźć jakieś rozsądne wyjście. Czasem Państwo Młodzi są na tyle łaskawi, że delikatnie zasugerują swoim gościom, co widzieliby chętnie w zastępstwie okolicznościowych wiązanek i na przykład piszą w zaproszeniach wierszowane prośby o:

zbiórka karmy

www.slubnykacik.pl

  • wsparcie drobną kwotą jakiś szczytnych celów szczególnie leżących im na sercu, takich jak pomoc dzieciom w Afryce lub inna działalność charytatywna dla lokalnej społeczności,

  • zakup losu na loterię – a nuż za sprawą kilku trafnie skreślonych cyfr uda się rozwiązać kwestię finansowania dalszej wspólnej drogi,

  • podarowanie konkretnych przedmiotów dla potrzebujących, zbiórka żywności dla schroniska, czy zabawek dla podopiecznych fundacji.

Jeśli jednak brak nam wyraźnych wskazówek od Pary Młodej, sami możemy poszukać czegoś interesującego w zastępstwie wiązanki kwiatów. Ponosząc te same koszty możemy wyrazić znacznie więcej. Oto kilka propozycji znalezionych w sieci:

Słodkiego miłego życia – chyba najczęstszym zamiennikiem kwiatów jest elegancka bombonierka. Jest to wybór tym bardziej oczywisty, że w sprzedaży znajduje się sporo czekoladek z okazjonalnymi napisami „Młodej Parze” albo w „w Dniu Ślubu” Jeśli nie wybierzemy okolicznościowego pudełka czekoladek, możemy kupić ulubione słodycze Pana lub Panny Młodej, na przykład krówki, żelki, czy wafelki i ładnie je zapakować w ozdobny słój, koszt to około 12-50 zł.

Miłości jak z romansu – dobrym pomysłem na prezent dla nowożeńców jest podarowanie im książki. Doskonale z takiej okazji sprawdzają się albumy, na przykład ze zdjęciami ulubionych zakątków świata młodej pary albo z fotografiami artystycznymi. Jeśli zdecydujemy się na literaturę piękną, to raczej celujmy w romanse z happy endem lub tomiki miłosnej poezji, koszt około 30- 200 zł.

zamiast wiązanki na wesele

http://stylowi.pl/

Bo bycie razem jest sztuką – wręczenie Młodej Parze uroczej figurki lub obrazka także może być dobrym rozwiązaniem. Symboliczna wymowa rzeźby, makramy lub ceramiki jest zawsze w cenie, koszt to około 50-300 zł.

Melodie prosto z serca– jeśli znamy gust muzyczny Młodożeńców możemy kupić im CD ulubionego artysty lub zespołu. Jeśli go nie znamy postawmy na evergreeny lub standardy miłosne: 20-100 zł.

Romantyczne chwile – nie ma to jak wspólny wieczór z dobrym filmem. W roli prezentu dla Młodych najlepiej sprawdzą się romantyczne komedie, koszt DVD to około 10-50 zł

Bilet do szczęścia – możemy nieźle zaskoczyć, a przy tym ucieszyć Państwa Młodych dzięki zakupowi vouchera na wyprawę do romantycznej kafejki albo pobyt w spa. Podarowanie biletów na ciekawy koncert lub spektakl, to równie dobry pomysł. Wspólnie spędzone chwile to kapitał nie do przecenienia, koszt: około 100-500 zł.

źródło obrazka wyróżniającego: wesele123.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *