Co mam wpisać w tytule przelewu?

Co mam wpisać w tytule przelewu?

Co mam wpisać w tytule przelewu?

Czy nie korci Was czasem, żeby wykonując przelew elektroniczny pozostawić miejsce na tytuł przelewu puste? Ja mam tak często! Cóż jednak z tego, skoro formularz mojej bankowości elektronicznej nie pozwala mi na to i z uporem maniaka przypomina mi o uzupełnieniu okna dialogowego dla tej informacji. Zastanawiam się wtedy, kto w ogóle czyta tytuły przelewów i dla kogo właściwie maja one znaczenie.

Ranking najśmieszniejszych tytułów przelewów

Zdaje się, że refleksje nad tytułem przelewu zajmują nie tylko mnie, bo przeszukując internet natknąć się można wręcz na rankingi najśmieszniejszych tytułów przelewów albo najlepszych tytułów przelewów. Okazuje się, że fantazja wielu osób wysyłających przelewy naprawdę nie ma granic i wykracza daleko poza sztampowe „zasilenie konta”. Czy rzeczywiście w tytule przelewu można wpisać dosłownie wszystko, w tym również niewybredny żart z użyciem niecenzuralnych słów? Nie jestem tego pewna i raczej próbować nie będę. Pozycja lidera w rankingu najśmieszniejszych tytułów przelewów na razie mnie nie interesuje.

Kluczowe znaczenie tytułów przelewów

W przypadku dokonywania płatności za konkretne usługi lub na przykład dostawę mediów, tytuł przelewu ma kluczowe znacznie dla jego odbiorcy. To na postawie informacji zawartych w tytule przelewu będzie on w stanie zidentyfikować płatnika i dopasować płatność do konkretnej usługi, która albo już została zrealizowana, albo dopiero czeka na realizację. Dlatego właśnie większość firm dokładnie określa rodzaj informacji jakie zawrzeć należy w tytule przelewu. Czasem są to numery i nazwy dokumentów, takich jak faktury, formularze zamówień czy umowy, czasem prosi się o wymienienie swoich danych osobowych albo też wpisanie okresu, jakiego dotyczy płatność. W Vivus przy symbolicznej opłacie rejestracyjnej wynoszącej 1 zł wymaga się wpisania konkretnej formułki: „Potwierdzam rejestrację nr XYZ i zgadzam się na warunki umowy pożyczki Vivus.pl” Bez tych kluczowych informacji przelew będzie analizowany dłużej, a może się zdarzyć, że nie zostanie przyjęty.

źródło obrazka wyróżniającegowww.michaltryka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *