Cena śniegu i lodu

Cena śniegu i lodu

Cena śniegu i lodu

Wydawałoby się, że rzeczy pochodzące z natury mamy zupełnie za darmo. Kto na przykład chciałby płacić za śnieg czy lód? Tymczasem w realiach coraz cieplejszego klimatu, elementy zimowego krajobrazu stają się luksusem, na który nie każdego stać. Żeby podziwiać białe czapy śniegu na drzewach albo jeziora i rzeki skute lodem, czasem trzeba sporo zainwestować.

Śniegu i lodu w bród

Wyjazdom do „zimnych krajów” sprzyja okres ferii, który zaczął się zaraz po Sylwestrze i potrwa do końca lutego. W ciągu tych dwóch miesięcy kolejne regiony w Polsce będą zamykały szkoły dla uczniów i wysyłały je na liczący dwa tygodnie wypoczynek. Niestety nikt nie może zagwarantować, że w tym czasie nastąpią opady śniegu lub temperatura spadnie na tyle nisko by utworzyły się naturalne lodowiska i można było w pełni korzystać ze sportów zimowych w swojej okolicy. Dlatego chcąc aktywnie spędzić ferie zimowe, trzeba będzie nieco w nie zainwestować. Wykupienie karnetu za kilkadziesiąt złotych na kryte lodowisko będzie okazją do jazdy na łyżwach. Natomiast śniegu można będzie poszukać na sztucznie dośnieżanych stokach.

Wyprawa do Krainy Lodu

Amatorzy sportów zimowych wiedzą, że potrafią one sporo kosztować. W ostatnich latach oprócz inwestycji w sprzęt taki jak narty zjazdowe, snowboard czy sanki albo specjalne kombinezony czy obuwie i akcesoria trzeba również wydawać pieniądze na coraz dalsze wyjazdy w poszukiwaniu zimowych warunków. Kiedyś w Polskich górach nie brakowało śniegu zimą, teraz stoki muszą być często sztucznie dośnieżane, żeby w ogóle można było z nich zjeżdżać. Dlatego w poszukiwaniu naturalnych warunków narciarskich trzeba będzie wybrać się w wyższe góry, takie jak włoskie czy niemieckie Alpy, albo postawić na Kraje Północy, takie jak Norwegia, czy Finlandia, a wybrać się w jeszcze dalszą podróż na jeszcze zimniejszą Syberię. Koszty takich wypraw rosną wraz z odległością oraz z atrakcjami i infrastrukturą na miejscu.

Źródło obrazka wyróżniającego: peanutonthetable.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *