Być na liście najbogatszych

Być na liście najbogatszych

Być na liście najbogatszych

Magazyn Forbes, jak co roku, ogłasza swoją listę 100 najbogatszych osób w naszym kraju. Liczby szacujące ich majątki przyprawiają o zawrót głowy, zwłaszcza, gdy porównamy do nich swoje własne dochody. Obserwując sylwetki setki najbogatszych Polaków możemy wysnuwać pewne wnioski i być może zastanawiać się, jak dołączyć do tej zacnej listy.

Inwestuj majątek za granicą

Czyżby kluczem do pomnażania naszego majątku były inwestycje zagraniczne? Wydaje się to dobrym pomysłem, jednak po warunkiem, że obecna koniunktura gospodarcza się utrzyma. Zajmujący od wielu lat pierwsze miejsce na liście najbogatszych Polaków Jan Kulczyk, jeszcze bardziej pozostawił w tyle konkurentów właśnie dzięki wzmocnieniu kursu dolara, w którym wyceniany jest jego zagraniczny majątek w stosunku do złotówki.

Kupuj akcje spółek

Majątek ulokowany w akcjach dobrze zapowiadających się spółek jest nie do przecenienia. Wiedzą o tym zarówno Roman Karkosik (10) skupujący akcje w różnych branżach od motoryzacyjnej, przez surowce, po metalową, jak i potentat na rynku chemii Sołowow (2). Nieźle wychodzi się też na posiadaniu pakietów w branży farmaceutycznej, tak jak małżeństwo Państwa Staraków (9), czy w branży paliwowej jak Pan Efromovich (8) czy Panowie Smołokowski i Jankilewicz (ex aequo 6)

Prowadź biznes z pasją

Jednak są też wśród najbogatszych Polaków i tacy, którzy postawili na własny biznes i wkładając w niego całą swoją pasję dorobili się ogromnego majątku, tak jak właściciel marki CCC Dariusz Miłek (5), czy właściciel znanej stacji telewizyjnej Polsat Pan Zygmunt Solorz- Żak (2). Z pewnością można do nich zaliczyć także prowadzącego interesy w branży finansowej Leszka Czarneckiego, choć w jego przypadku nie da się nie zauważyć tegorocznego spadku na 4 miejsce z 3 – zajmowanego w zeszłym roku.

Niestety, niekiedy duże pieniądze to i duży kłopot. Zobacz kto się o tym boleśnie przekonał na własnej skórze i jakie miasto ma długi. Dowiedz się też, czy taka duża zadłużona metropolia, może się jeszcze podźwignąć ze swoich tarapatów finansowych?

Źróło obrazka: rynekfmcg.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *