Jak najszybciej dostać pożyczkę?

Jak najszybciej dostać pożyczkę?

Jak najszybciej dostać pożyczkę?

Niekiedy próby uzyskania dodatkowej gotówki mogą przypominać wyścig z czasem. Ma to miejsce zazwyczaj wtedy, gdy pilnie potrzebujemy jakiejś kwoty pieniędzy, a instytucje do których zwracamy się o jej pożyczenie proponują nam dość odległe terminy wypłaty. W przypadku konieczności dokonania atrakcyjnego zakupu albo uregulowania jakiejś zaległej płatności liczy się każdy dzień, jeśli nie godzina; inaczej okazja przejdzie nam koło nosa, a wierzyciel naliczy jeszcze dotkliwsze kary za zwłokę. Dlatego lepiej zawczasu zorientować się jakie są sposoby na uzyskanie szybkiej pożyczki.

czas i pieniądz

www.provoqd.com

1. Ustal kwotę i termin

Zanim jednak zwrócisz się do konkretnego pożyczkodawcy musisz wiedzieć dokładnie, ile pieniędzy Ci potrzeba i na ile dni chcesz je pożyczyć. Na oficjalnych stronach niektórych instytucji udzielających pożyczek możesz to zrobić za pomocą wygodnych suwaków online. Od tych dwóch parametrów zależeć będzie nie tylko całkowity koszt pożyczki, ale też pozostałe warunki umowy. Niektóre firmy pożyczkowe udzielają pierwszej pożyczki za darmo, czyli jako nowy klient nie zapłacisz prowizji, odsetków, nie interesować Cię będzie również RRSO, bo oddajesz tyle, ile pożyczasz. Taka oferta jest zdecydowanie warta rozważenia.

2. Przygotuj swoje dane osobowe

Następnym krokiem, jaki czeka Cię przy braniu pożyczki jest podanie Twoich danych osobowych w celu identyfikacji i rejestracji Twojej osoby jako przyszłego pożyczkobiorcy. I tutaj ze strony pożyczkodawców zdarzają się różne wymagania. Niektórzy żądają zaświadczeń o dochodach albo danych od pracodawcy. Jeśli jednak zależy nam na czasie, lepiej poszukajmy firmy pożyczkowej, która ograniczyła ilość procedur do niezbędnego minimum, bo przecież kwitka z księgowości lub z działu kadr raczej nie uda nam się wyciągnąć na poczekaniu.

jak szybko pożyczyć

carpatiabiznes.pl

3. Potwierdź dane przelewem

Weryfikacja danych potencjalnego pożyczkobiorcy może zabrać sporo czasu. Banki i inni pożyczkodawcy wykorzystują do tego dane zawarte w BIK albo w BIG, co z pewnością wiąże się z pewnym okresem oczekiwania na przepływ informacji zwrotnych z tych instytucji. Istnieje jednak szybszy sposób weryfikacji Twoich danych. Na przykład w Vivusie osoby składające wniosek o pożyczkę dokonują symbolicznego przelewu o wartości jeden złotych ze swojego konta bankowego, i na tej podstawie ich dane zostają zweryfikowane błyskawicznie.

4. Oczekuj przelewu z pożyczką

Rekordowy czas otrzymania pieniędzy z pożyczki to 15 minut po uzyskaniu pozytywnej oceny. Jednak warunkiem otrzymania tak szybkiego przelewu z pożyczoną kwotą, oprócz pozytywnej oceny kredytowej, jest tez posiadanie konta w jednym ze współpracujących z pożyczkodawcą banków. Lista tych banków podana jest najczęściej na oficjalnej stronie firmy pożyczkowej. W innym przypadku trzeba się będzie liczyć z rytmem sesji międzybankowych, który jest również podawany do wiadomości publicznej.

 

źródło obrazka wyróżniającego: www.kobieta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *