10 najpopularniejszych kierunków wakacyjnych 2018

10 najpopularniejszych kierunków wakacyjnych 2018

10 najpopularniejszych kierunków wakacyjnych 2018

Wakacyjne podróże to długo wyczekiwany czas, kiedy w końcu można odpocząć. Gusta Polaków są już dość mocno ukształtowane, jednakże pojawią się coraz to nowe destynacje, które wybierane są na letni urlop. Jak wygląda mapa najpopularniejszych i najchętniej wybieranych kierunków na wakacje w roku 2018? Przedstawiamy zbiór najbardziej popularnych destynacji bez nacisku na konkretne miejsca, gdyż nie jest to ranking. 

Chorwacja

Kierunek, który ciągle zajmuje czołowe miejsca w rankingach turystycznych. Chorwacja dobrze znana jest Polakom, którzy lubią także do niej wracać. Kraj oferuje wiele. Bogata baza turystyczna, piękne miejsca oraz niezwykle klimatyczne miasteczka, w których prawdziwy raj można zafundować swojemu podniebieniu to argumenty nie do zbicia. 

Grecja

Najbardziej popularne kierunki, to ciepłe wyspy, z pewną słoneczną pogodą i smacznym jedzeniem.
źródło: pixabay.com

Kolejna destynacja, która ciągle utrzymuje najwyższe wskaźniki popularności. Kolebka europejskiej kultury to przede wszystkim wspaniałe antyczne zabytki. Położenie Grecji to także cudowne wyspy i wysepki, malownicze budownictwo oraz wspaniała śródziemnomorska kuchnia.

Hiszpania

Poszukując słońca, niezapomnianych wrażeń smakowych oraz dobrej zabawy nie można nie pomyśleć o Hiszpanii. Polscy turyści niezwykle często wybierają ten kierunek. Hiszpania to przede wszystkim bardzo atrakcyjne turystycznie miasta, takie jak Madryt, Barcelona czy Malaga – z całą masą zabytków i rozrywek. Wakacje w Hiszpanii to także piękne plaże i cudowne krajobrazy.

Holandia

Coraz większą popularnością wśród polskich turystów cieszy się Holandia. Ten niewielki kraj w Europie posiada wyjątkową stolicę – Amsterdam. Miasto kanałów, wolności i sztuki. Amsterdam jest kierunkiem idealny na każdą porę roku. Niesamowite muzea – bogate w bezcenne dzieła sztuki, cudowne zabytki oraz inne atrakcje skutecznie przyciągają turystów nie tylko z Polski, ale także z całego świata.

Izrael

Ciągle rosnącą popularność wśród polskich turystów notuje Izrael. Na ten fakt wpływ ma na pewno dynamicznie rozbudowywana siatka połączeń lotniczych ze stolicą Izraela – Tel Awiwem. Sam kraj gwarantuje bardzo dobre warunki – wspaniały klimat, piękne plaże, doskonałą kuchnię oraz bardzo ważne dla kultury miejsca oraz zabytki. 

Malta

Wyspy to zdecydowani faworyci w opcjach wakacyjnych wybieranych przez Polaków. Rozbudowująca się siatka połączeń lotniczych daje coraz to nowe możliwości. Jedną z nich jest Malta – wyspa, na którą obecnie bardzo łatwo dostać się z Polski. Ta niewielka wyspa znajdująca się na Morzu Śródziemny to prawdziwe cudo – idealne na odpoczynek. Wspaniałe plaże, urokliwe uliczki miast oraz gwarancja słońca zapewnią doskonałe wakacje.

Portugalia 

Od kilku miesięcy zainteresowanie Portugalią rośnie. W szczególności Lizboną – stolicą państwa. Portugalia to kraj nie tylko pełen słońca, ale także doskonałej kuchni oraz przepięknych i atrakcyjnych zabytków. W Portugalii każdy znajdzie coś dla siebie. Chętnie wybieranym kierunkiem jest także należąca do Portugalii przepiękna wyspa na Oceanie Atlantyckim – Madera. 

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej

USA to kraj, który oferuje turystycznie niemal wszystko. Wielu rodaków udaje się do USA w odwiedziny do rodziny czy przyjaciół, jednak spora grupa to turyści, którzy wyruszają do Stanów Zjednoczonych na wymarzony urlop. Wtedy to odwiedzają najczęściej takie miejsca jak: Nowy Jork, Los Angeles, Las Vegas oraz Floryda. Choć jest to droga wyprawa, zainteresowanie rośnie.

Włochy

Bogate dziedzictwo kulturowe, piękne zabytki i architektura to także ważny element przy wyborze wakacyjnej destynacji.
źródło: pixabay.com

Włochy – kierunek, który chyba nigdy nie straci na popularności. Włoskie miasta odwiedzane są rok rocznie przez miliony turystów z całego globu. Rzym, Neapol, Wenecja, Florencja, Piza, Asyż, Padwa, Bologna – to miejsca, które trzeba odwiedzić w życiu przynajmniej raz! Włochy to także piękne plaże i cudowne krajobrazy. Domeną włoskiego czaru jest oczywiście kuchnia – popularna w każdym zakątku świata. Włochy to kraj, który nie tylko trzeba zwiedzić, ale do którego trzeba wrócić.

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to destynacja, która od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością, a nawet jej wzrostem. Doskonały klimat, piękne plaże, cudowne zabytki i doskonałe jedzenie – te aspekty nieustannie przyciągają turystów z całej Europy. 

Inwestuj w podróże!

Każdy wyjazd wiąże się z niezbędnymi wydatkami. Niestety nie każdego stać na zagraniczne wakacje. Warto jednak podróżować poznając inne kraje i kultury. Chcąc wybrać się na wymarzoną podróż można skorzystać z szybkich krótkoterminowych pożyczek. Pożyczki na razy (Zaplo) to idealny środek do spełnienia swoich marzeń o cudownej podróży wakacyjnej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *