10 miast, które warto odwiedzić w 2018 roku (Europa)

10 miast, które warto odwiedzić w 2018 roku (Europa)

10 miast, które warto odwiedzić w 2018 roku (Europa)

Rzym, Paryż, Berlin czy Londyn, to perły w europejskiej koronie miast. Każdy zna te metropolie, choćby z opowieści. Wielu też odwiedziło je nie raz. Często jednak wielkie stolice Europy potrafią przyćmić swoim blaskiem. Poniżej lista miast, które swoim dziedzictwem śmiało mogą konkurować z największymi metropoliami. Do tego miasta te są piękne i i niezwykle atrakcyjne.

 

Hiszpańska Malaga

Malaga / Hiszpania źródło: pixabay.com

To drugie co do wielkości miasto przepięknej Andaluzji jest jednocześnie jedną z najstarszych europejskich metropolii. Malaga położona jest przepięknie, pomiędzy Morzem Śródziemnym a Górami Betyckimi. Miasto jest ciągle rozwijającym się portem handlowym i rybackim, dzięki czemu w Maladze można rozkoszować się niezapomnianymi smakami. Przepiękne kąpielisko na Costa del Sol to coś w sam raz dla spragnionych słońca. Malaga to także przepiękne zabytki, jak na przykład średniowieczne świątynie, kościoły i katedry, ruiny twierdzy Alcazaba, zamek Gibralfaro, teatr z czasów rzymskich oraz wiele innych. Malaga to jeden z koniecznych kierunków w 2018 roku!

 

Włoska Florencja

Florencja / Włochy źródło: pixabay.com

Florencja – stolica krainy smaków – Toskanii. To średniowieczne miasto jest jednym z najpiękniejszych miast świata. Florencja to przede wszystkim bogata historia. Przepiękne świątynie, sławne florenckie pałace oraz mosty to prawdziwy rarytas dla zwiedzających. Wielbiciele sztuki powinni koniecznie odwiedzić stolicę Toskanii. Do tego miasto, poza zaspokojeniem duchowych potrzeb, doskonale zaspokoi te cielesne w postaci wspaniałej kuchni. Florencja to miasto, które trzeba zobaczyć.

 

Francuskie Reims

Reims / Francja źródło: pixabay.com

Historia Reims sięga czasów rzymskich. Miasto położone jest w odległości 160 kilometrów od Paryża. Sławę tej metropolii nadaje przede wszystkim jedna z najdoskonalszych katedr świata. Jest to punkt obowiązkowy podczas zwiedzania Reims. To w tej katedrze, począwszy od V wieku, koronowano wszystkich francuskich królów. Reims to także inne cenne zabytki. Miasto posiada wspaniały klimat i bardzo smaczną kuchnię, której zwieńczeniem jest lampka wspaniałego francuskiego wina.

 

Szwajcarska Lucerna

Lucerna / Szwajcaria źródło: pixabay.com

Powstałe z przyklasztornej benedyktyńskiej osady miasto (VIII wiek) jest dziś jednym z najprężniej rozwijających się ośrodków Szwajcarii. Lucerna położona jest przepięknie, nad brzegiem Jeziora Czterech Kantonów, u stóp góry Pilatus. Miasto słynie ze swoich turystyczno-wypoczynkowych walorów. Przepiękna architektura, niesamowite pejzaże natury oraz bogata kultura to główne zalety Lucerny.

 

 

Czeskie Pilzno

Pilzno / Czechy źródło: pixabay.com

Sława Pilzna, to przede wszystkim bardzo dobre piwo. Pilzno to klimatyczne śródmieście z katedrą św. Bartłomieja, pełne pubów i knajpek. W każdym z lokali można smakować do woli różnorakich wyrobów czeskiej kultury piwowarskiej oraz dań lokalnej kuchni. To chyba wystarczające argumenty, żeby odwiedzić to miasto w zachodnich Czechach.

 

 

 

Niemiecki Lipsk

Lipsk / Niemcy źródło: pixabay.com

Lipsk to jeden z najsilniejszych ośrodków przemysłu, nauki i kultury w Niemczech. Podczas II wojny światowej miasto zostało prawie nietknięte, dzięki czemu można podziwiać w nim doskonale zachowaną architekturę. Niezwykle bogata historia miasta to prawdziwa gratka dla zwiedzających. Lipsk to także miejsce, z którym związany był (i został w mieście pochowany, w kościele św. Tomasza) Jan Sebastian Bach, dlatego też miasto tętni kulturą muzyczną. Lipsk to punkt konieczny do odwiedzenia na mapie Europy.

 

 

Angielski Liverpool

Liverpool / Angla źródło: pixabay.com

Liverpoolu znany jest głownie z klubów piłkarskich. Ale to nie wszystko. Liverpool jest drugim po Londynie największym miastem portowym w Wielkiej Brytanii. Miasto to także charakterystyczna robotnicza architektura, pełna klimatycznych ulic i budynków. Liverpoolskie doki to doskonałe miejsce na spacer. Liverpool to także dom sławnego zespołu The Beatles! Mieszkańcy nieustannie kultywują pamięć o muzykach. Liverpool jest ośrodkiem, którego nie wolno pominąć.

 

 

 

Szkockie Aberdeen

Aberdeen / Szkocja źródło: pixabay.com

Aberdeen nosi przydomek Granitowego Miasta. Wiąże się on z faktem, iż architektura miejska zbudowana jest przede wszystkim z granitu. Osobliwe budynki to jedna z zalet miasta. Aberdeen jest miast portowym. Szczególnie ważna w tym mieście jest kultura rybacka, dlatego też prawdziwą atrakcją w Aberdeen jest opcja skorzystania z degustacji świeżych morskich ryb.

 

 

Irlandzki Cork

Cork / Irlandia źródło: pixabay.com

Cork to drugie co do wielkości miasto Irlandii. Miasto posiada bogatą tradycję i kulturę. Muzea oraz festiwale muzyczne i filmowe bardzo ubogacają ofertę miasta. Cork to także silny ośrodek naukowy oraz turystyczny. Piękne irlandzkie katedry, budynki uniwersyteckie, czy XVIII-wieczny The English Market to obowiązkowe punkty dla zwiedzających.

 

 

 

Norweskie Bergen

Bergen / Norwegia źródło: pixabay.com

To norweskie miasto powstało na początku XI wieku. Jest to najważniejszy pod względem gospodarczym ośrodek Norwegii, zaraz po stolicy Oslo. Przepiękna skandynawska architektura Bergen to niezapomniany klimat, którego trzeba doświadczyć. Bergen jest miastem portowym. To również silny ośrodek naukowy, gospodarczy i kulturalny. Poza przepięknymi budynkami w Bergen należy odwiedzić muzea, w tym najstarsze muzeum w Norwegii – Muzeum Hanzeatyckie. Bergen to także brama do fiordów. Miasto jest idealnym miejscem wypadowym w ten wyjątkowy cud natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *